8. sınıf testleri ve soruları çöz, cevapları karşılaştır

8. Sınıf Testleri Çöz

8. sınıf test çözümlü önemli bir sınav ile  ilköğretimin bittiği bir yıldır. İlk öğretimin son sınıfı olan 8. sınıf geçen öğrenci ve velileri önlerinde rekabetin yoğun olduğu bir sınava hazırlık dönemi yaşarlar. Stresin ve rekabetin en yoğun olduğu 8. sınıf müfredat takibi ile okul dersleri yanında LGS sınavına yönelik 8. sınıf test çözümü zamandır. Bu sınıfa geçen öğrencilerin yılın başından sonuna kadar çok düzenli ders çalışma programı yapması gerekir. 8. sınıf testleri, konu anlatımları, dinleme, not alma her zaman önemlidir. Yıl sonunda girecekleri LGS’de başarı elde edebilmek ve iyi bir liseye gidebilmek için konuyu öğrenmeleri yeterli değildir. Aynı zamanda bu konular üzerinde yorum yapabilmeli ve çıkarım oluşturabilmelidirler.

Matematik, Türkçe, İngilizce, sosyal bilgiler, fen bilimleri ve din kültürü öğrencilerin başarılı olması gereken önemli dersleridir. Her dersin kendine göre bir ünitesi, ünite içi konuları ve bunlara ayrılan bir ders süresi vardır. Öğrenciler tüm bunları dikkate alarak planlı çalışmaya başladıklarında herhangi bir sorun yaşanmadan Fen ya da iyi bir Anadolu Lisesi kazanabilirler. Ancak bu süreçte test çözmeye gereken önem verilmelidir. Test çözümleri sayesinde her dersin konularını daha kolay öğrenilebilir ve sınavda çıkan sorular çok daha kolay çözülebilir.

8. Sınıfta Konuları Kolayca Öğrenmenin Yolları

8. sınıf testleri öğrencilerin bilgilerini pekiştirmede son derece önemlidir. Bu süreçte öğrencilerin önem vermesi gereken en önemli konu çözülen testlerde geriye yönelik çalışmalar yapmaktır. Bir test çözüldükten sonra o şekilde bırakılmamalıdır. Yanlış cevapların doğruları öğrenilmeli, hatanın nedeni araştırılmalıdır. Gerekirse konuya tekrar dönemli ve eksik olan kısımları not alarak öğrenmek gerekir.

Bu sınıf düzeyi daha çok sınav odaklı olarak ders alırlar. Son üç yılın birçok konusu sınavda öğrencilerin sorumlu tutulduğu dönemdir. Bu nedenle soru çözümlerinde konuları basit diyerek atlamamak gerekir. Her konuya önem verilmeli ve özellikle matematik ve Türkçe testlerinde bol bol pratik yapılmalıdır.

8. Sınıfta Başarılı Olmanın Püf Noktası

Sınıfta ve sınavda başarılı olmanın en önemli noktası hızlı öğrenme ve bilgileri hızlı şekilde kullanmaktır. Hızınızı artırmak için de 8. sınıf testleri çözmeli ve konuların her bir detayına hâkim olmalısınız. Test çözümlerinde öğrencilerin üzerinde durması gereken önemli konu ise zorlanılan konulardır. Eğer bir konuda çok fazla yanlışınız çıkıyor ise o konuda eksiksiniz demektir.

Böyle durumlarda tekrar konuyu çalışın ve aynı testi tekrar çözün. Yanlış bilgileri defterinize not alın. Bu notları periyodik olarak tekrar edin. Zamanla bilginin artık sizde kalıcı olduğunu anlayabilirsiniz. Test sırasında özellikle matematik dersinde işlem sırasını karıştırıyorsanız ya da geometrik formülleri hatırlayamıyorsanız notlarınızı yanınızda bulundurun ve bu notlara bakarak soruları çözün. Böylece zamanla matematikte ki formülleri daha kolay şekilde zihne kazımış olursunuz.

Öğrencilerin hayatının en önemli dönemi olan 8. Sınıfta düzenli bir şekilde çalışarak son derece başarılı olmak mümkündür. İyi bir Fen Lisesi kazanmak ya da Anadolu Lisesine gitmek bu öğrenciler açısından oldukça kolaydır.

8. Sınıf Testlerinin Özellikleri

8. sınıf testleri düzenli konu tekrarı amaçlı kaznaım testleri ve haftalık uygulamalar şeklinde 8. sınıf genel konu tekrarı içeren deneme testleri ile birlikte hafta içinde birkaç testin yapıldığı günlerdir. 8. sınıf deneme testleri özellikle öğrencilerin eksik olduğu alanları saptayarak sınav sonrası aldıkları başarılı sonuçlara güvenmeden, test çözümleri sonrası yanlış yaptıklaır soru ve ilgili konuları öğretmenleri ile tekrarlayarak eksik oldukları alanları sıcağı sıcağına saptayarak açıklaırnı kapatmaları için önemli zamanlardır. Evde yapılan test çöz aktiviteleri ile online testleri çöz erek öğrenciler yanlışlarını görüp konu tekrarlarına ağırlık vererek sınava kadar açıklarını kapatmaları için düzenli 8. sınıf test çözümü yapmaları gerekir.

8. sınıf testleri tamamen sınav müfredatına uygun olarak hazırlanır. Her bilgi sınavda öğrencinin karşısına çıkabilecek muhtemel bilgilerdendir. Bir öğrenci konuyu hızlı ve iyi bir şekilde çalışmış ise testlerden bol bol çözerek karşılaşabileceği tüm soru tiplerini görebilir. Çünkü sınav merkezlerinin hazırladığı soru kalıpları genelde standarttır. Öğrenci eğer bu soru kalıplarını önceden testler üzerinde görebilirse sınavda karşısına çıktığında çok daha kolay şekilde çözebilir.

Test çeşitleri konusunda sitemiz öğrencilere en iyi avantajları sunuyor. Özellikle sınava hazırlanan öğrenciler için konu tarama testleri, deneme testleri gibi yüzlerce sorudan oluşan test sayfalarımız bulunuyor. Online olarak sitemize girebilir ve günün her saatinde bilgilerini deneyebilecekleri testleri çözebilirler.