8. Sınıf İngilizce Konuları

2382

8. Sınıf İngilizce Konuları ve Temel Başlıkları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan müfredatta, 8. sınıf öğrencilerinin almak zorunda oldukları derslerden birisi de İngilizcedir. İngilizce dili, dünyada en çok konuşulan ve birçok alanda ortak bir dil olarak kullanılması, bu dilin öğrenilmesini zorunlu kılmıştır.

Ders, içerik bakımından birçok konudan ibaret olmakla birlikte günlük konuşma, zamanlar, edatlar ve çeviri gibi birçok konu İngilizce öğretmenleri tarafından öğretilir. İngilizce dersi, dikkat gerektiren ve önem isteyen bir ders olduğundan bu derse çalışırken sistematik ve program dâhilinde günlük tekrarlar ile birlikte soru çözümü yapılarak bilgiler pekiştirilmelidir. 8. sınıf İngilizce konuları temel bilgilerden başlayarak aşama aşama zorluk derecesi artan bir sıralamayla öğretilir.

İngilizce Ders Konularının İçeriği

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İngilizce dersinde işlenecek konular, dönemlik olmak üzere üniteler halinde belirtilmiştir. 8. sınıf İngilizce konuları şunlardır:

  • Ünite Friendship (arkadaşlık) konuları
  • Ünite Teen Life (genç hayatı) konuları
  • Ünite In The Kitchen (mutfakta) konuları
  • Ünite On The Phone (telefonda) konuları
  • Ünite The Internet (internet) konuları
  • Ünite Adventures (maceralar) konuları
  • Ünite Tourism (turizm) konuları
  • Ünite Chores (ev işleri) konuları
  • Ünite Science (bilim) konuları
  • Ünite Natural Forces (doğal afetler) konuları

Ünite halinde verilen konular öğrenilirken, sınıfta dersi anlatan İngilizce öğretmeni dikkatli bir şekilde dinlenmeli ve önemli görülen noktalar not edilmelidir. Ders bittikten sonra aynı gün günlük tekrarlar yapılarak ve soru çözülerek öğrenilen bilgiler kalıcı hale getirilmelidir.

LGS Sınavında İngilizce Dersinden Soru Çıkıyor mu ?

8.sınıf yıl sonunda, LGS sınavları yapılır. 2 oturum halinde yapılan LGS sınavlarında; Türkçe, Matematik, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri ile birlikte İngilizce dersinden de öğrencilere sorular yöneltilir. Birinci oturumda toplam 50 soru içerisinde, İngilizce dersinden 10 soru sorulur. Bu yüzden İngilizce dersine gereken önem verilerek, nitelikli bir liseye kayıt hakkı kazanmak ve hayatın ilerleyen dönemlerinde birçok fırsattan yararlanmak için İngilizce öğrenmeye gayret edilmelidir.

İngilizce İle Yeni Kariyer Fırsatları

Dünyada, kurumsal anlamda en çok konuşulan ortak dil olan İngilizcenin öğrenilmesi farklı sektörlerde çalışma imkânı sunar. Özellikle globalleşen dünyada, şirketlerin ve firmaların İngilizce bilen personele olan ihtiyaçları her geçen gün daha da artmaktadır. İş bulmak isteyenler, kurum içerisinde terfi alarak yükselmeyi planlayanlar, İngilizce öğrenerek bu hayallerini gerçeğe dönüştürebilirler. Kariyer planlamasında, öncelikle İngilizce dilbilgisi istendiğinden İngilizcenin öğrenilmesi kariyer fırsatı açar. Bu nedenle ülkemizde de eğitim sistemi içerisinde müfredatta, İngilizce dersi öğrencilerin almak zorunda oldukları bir ders olarak öğretilir. 8. sınıf İngilizce konuları ve farklı kaynaklardan İngilizce dili ile ilgili diğer bilgiler öğrenilerek yüksek maaşlı iş fırsatı elde edilebilir.

İngilizce Öğrenmenin Sunduğu Avantajlar

Birçok alanda İngilizce öğrenmenin sunduğu avantajlar, her geçen gün atmakla birlikte yeterli düzeyde İngilizce öğrenenler yapılan sınavlarda başarılı olarak İngilizce eğitim veren eğitim kurumlarına kayıt olabilirler. Bununla birlikte İngilizce dili öğretmenliği veya İngilizce dil esaslı diğer mesleki alanlarda eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerine kayıt yaptırarak bu alanda iş hayatına atılabilirler.

Yüksek maaşlı personel çalıştıran yerlerde çalışabilmek için şirketler ve firmalar; İngilizceyi iyi bilen, uluslararası alanda iletişim sağlayabilen personele ihtiyaç duyarlar. İngilizce bilenler, dünyanın en iyi üniversitelerine erişim imkânı sağlar. Bu avantajların yanı sıra İngilizce öğrenerek kişi hafızasını geliştirebilir ve ufkunu genişletebilir. Öğrenilmesi zor gibi gözüken bir ders olsa da programlı çalışma dâhilinde, günlük tekrarlar ve konu ile ilgili bolca soru çözülmesi halinde rahatlıkla öğrenilebilecek bir özelliğe sahiptir.

Yorum Listesi

What is it to you to a head has come?

DanielKeync 2021-08-10 16:21:54
Benzer Yazılar