2. Sınıf Matematik
2. Sınıf Matematik Hakkında

güncel 2. sınıf matematik testleri ve soruları çöz

2. Sınıf Matematik Testleri Çöz

Matematik, küçük yaşlardan beri öğretilen aynı zamanda İlerleyen dönemlerde mutlaka karşımıza çıkan derslerden biridir.  Üniversitede dahi matematiğin birçok dalını öğrenmek durumunda kalırız.

Bu nedenle 2. Sınıf Matematik dersleri çocuğun ileriki zamanlarda hangi dal üzerinde eğitim göreceği aynı zamanda hangi mesleği eğleneceği konusunda da gerekli olan tüm adımların atılması için gerekli olan derslerden biridir.

Matematik görünüşte zor olarak  algılanmaktadır.  Fakat matematiğin tüm formüllerinin çözülmesi andan itibaren aslında eğlenceli bir derstir.  Matematik aynı zamanda bu dersi veren  eğitmenin anlatmış olduğu yöntemler ile de alakalı olarak sevilebilir.

2. Sınıf Matematik Testi İçerisinde Yer Alan Konular Nelerdir?

2. Sınıf Matematik testleri içerisinde en fazla konu olan aynı zamanda çocuklar tarafından da sevilen konu ritmik sayılardır.  İkinci sınıf matematik dersleri içerisinde yer alan ve çocukların zevkle işlediği konular sırasıyla müfredata göre şu şekildedir.

Gün, ay, yıl, mevsim saymaları,  doğal  sayılar, uzunluk ölçme,  kullandığımız paralarımız, geometrik cisimler, toplama, çıkarma, bölme  ve çarpma işlemleri, basamak değeri bulma,  onluklar, birlikler, doğal sayıların karşılaştırılması, tablo çizimi gibi konular 2. sınıf matematik müfredatı içerisinde yer almaktadır.

Bu Konular aynı zamanda 1.sınıfta görülen konular ile aynıdır. Biraz daha zorlaştırılmış olarak müfredata yerleştirilmiştir.  2. Sınıf Matematik dersi çabuk unutulan aynı zamanda karıştırılan bir ders olduğundan dolayı sıklıkla test çözülmeli ve aynı zamanda  eğitici videolar izlenmelidir.  Test çözmek matematiği pekiştiren ve unutulanları tekrar hatırlatan bir yöntem olduğundan dolayı günümüzde üniversiteler dâhil olmak üzere birçok eğitim kurumunda sıklıkla tercih edilen bir işleyiştir.

Bu nedenle 1. sınıf itibarı ile çocuklar test  çözmeye alıştırılmalıdır.  Test çözmeyi seven bir çocuk ileriki yaşlarda konuları daha çabuk kavrar ve genel kültür konularında daha başarılı olmaktadır.  Aynı zamanda test çözmek eğlenceli hale getirilebilir.  Bu çocuğu daha fazla istekli olması anlamına gelir.

2. Sınıf Matematik Testi Çözerken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

İkinci sınıf, birinci sınıfa oranla daha zordur. Bu nedenle okutulan konular genellikle işlendikten sonra test olarak çocuğa çözdürülmelidir.  Aynı zamanda her konunun ardından çözülecek bu testler konunun pekiştirilmesi ve hafızalarda daha fazla yer etmesini sağlayacağından dolayı tercih edilebilir.

Birden fazla test çözünme işlemi yapılacak ise bu durumda mutlaka testler arasında çocuğa kısa bir zaman verilmeli ve kafasını toplaması sağlanmalıdır.  Ne kadar çok test çözülürse konuyu kavrama kapasitesi o kadar fazla artacaktır. Bu nedenle hem eğitmenler hem de evdeki bireyler tarafından 2. sınıf öğrencilerinin testleri çözümü konusunda yardımcı olması gerekmektedir.

Matematik bir ders olmasından ziyade eğitici bir bilgi olarak aktarılmalı çocuğun test çözerken zevk alması sağlanmalıdır. Aynı zamanda 2.sınıfın sonunda çözebilecekleri karma olarak tüm konuları içerisinde barındıran testlere sitemiz içerisinde bulunan linkten ulaşılabilmektedir.

Eğitici Ve Öğretici Matematik Testleri

Gelişim çağındaki çocuğun hem testleri gereken özeni göstermesi aynı zamanda konuları kavrayabilmesi için geliştirilmiş olan metotlar ile sunulan testler,  uzun seneler boyunca herhangi bir değişikliğe uğramadan tekrar tekrar çözülebilinir.  Matematik konuları genellikle temelde aynıdır.  Sadece farklı örneklendirmeler ile ders daha renkli hale getirilir.

Aynı şekilde test içerisinde farklı örneklendirme ve aynı konuyu farklı şekillerde çocuğun hafızasında yer edebilmesi için anlatım sağlanmıştır.  2. sınıf öğrencilerin dikkatleri çabuk da alacağından dolayı mutlaka test çözme işleminde ortamın sessiz olması ve dikkat dağıtıcı olan unsurların önüne geçilmesi gerekmektedir.  Matematik derslerinden sonra 2 ya da 3 adet test çözme işlemi yapılması konunun tamamen pekiştirilmesi için yeterli olmaktadır. Tüm testlere sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.