5. Sınıf İngilizce
5. Sınıf İngilizce Hakkında

5. sınıf ingilizce testleri ve soruları çöz, cevapları karşılaştır

5. Sınıf İngilizce Test Çöz

İngilizce dersi birçok kişinin zorlandığı dersler arasında yer alsa da bu ders yeni müfredata uygun olarak daha güncel bir şekilde öğrencilere veriliyor. Oyunlarla, tekrarlarla ve şarkılarla öğretilen 5. sınıf İngilizce dersi çocukların daha kolay kavrayabileceği bir şekilde işleniyor. Bu dersten yüksek başarı elde edebilmek için müfredatta yer alan konuların belirtilen çerçevelerde işlenmesi ve öğrencilerin de sürekli olarak bilgilerini tekrar etmesi gerekir.

Derslere en basitten başlanır ve her ünitede biraz daha detaylı bilgiler verilir. Ancak öğrenciler bu konuları öğrenirken sıkılmazlar ve arkadaşları ile neşeli diyaloglar kurarak daha kolay kavrama imkanı bulurlar. Her öğrenci İngilizceyi yeni ders müfredatı ile kolayca öğrenebiliyor.

5. Sınıf İngilizce Ders Müfredatının Konuları

Güncel müfredatta birçok ünite bulunuyor. 10 üniteden oluşan İngilizce dersinde her ünite başında üniteye yönelik kelime çalışması da yapılıyor. Böylece öğrenciler üniteyi işlerken kolay kolay zorlanmıyor. İlk ünite Hello ünitesidir ve bu ünite kapsamında öğrenciler ülkeleri, milletleri, bayrakları tanır. Ders isimlerini, haftanın günlerini öğrenir. Sevdikleri ve sevmedikleri eylemlerden bahsetmeye başlar. İkinci ünitede kamu binalarını, yer bildiren kelimeleri öğrenir. Üçüncü ünitede ise oyun ve hobi isimlerini öğrenir. Can kalıbı ile yetenek bildiren cümleler kurabilir.

Dördüncü ünite ile birlikte artık yabancı dilde zaman kavramına geçerler ve ilk olarak geniş zamanı ve günlük aktiviteleri öğrenirler. 5. sınıf İngilizce dersi üniteleri içerisinde sağlık, filmler, ay ve yıl isimlerini öğrenirler. İlerleyen ünitelerde hayvan isimlerini öğrenirler ve sağlık durumları hakkında konuşmayı öğrenirler. Festivaller ve bayram isimlerini öğrenen öğrenciler aynı zamanda 1000’e kadar saymayı da öğrenirler.

5. Sınıf İngilizce Dersi ile Öğrenciler Neler Kazanır?

5. sınıf İngilizce dersi ile öğrenciler yabancı dil öğrenmenin en temel bilgilerini alırlar. Basit konuşma kalıplarını öğrenen öğrenciler başka ülkelerin İngilizce olarak isimlerini söyleyebilirler. Kendilerini tanıtabilir, şimdi zamanda, geniş zamanda cümleler kurabilirler. Yetenekleri hakkında düzgün cümleler kurarak kendilerini daha iyi şekilde ifade etmeyi öğrenirler.

Basit teklif cümleleri kurarak arkadaşları ile kolayca diyalog kurabilirler. Ayları sıralı olarak sayabilir, sevdikleri ve sevmedikleri konularda yine basit kalıplarla konuşabilirler. 5. sınıf İngilizce dersi öğrencilerin yabancı dili ilerleyen yıllarda daha rahat öğrenebilmesi için oldukça önemlidir. Temel düzeyde bilgileri alarak üzerine eklemeler yaparak bir yabancı dili çok iyi konuşma şansı elde edebilirler.

5. Sınıf İngilizce Dersine Nasıl Çalışmanız Gerekiyor?

5. sınıf İngilizce dersine çalışırken mutlaka bol tekrar yapılması gerekir. Okulda edinilen bilgiler eve gelindiğinde günlük olarak tekrar edilmelidir. Gerekiyorsa tekrar tekrar yazarak çalışmak bilginin kalıcı hale gelmesinde son derece yardımcıdır. Yabancı kelimelerin sadece yazılışını bilmek yeterli değildir. Aynı zamanda nasıl söylendiğini bilmek de önemli bir detaydır. Yabancı dili geliştirmenin en önemli yolu zamanları bilmek ve kelime öğrenmektir.

Kelimeleri hem doğru telaffuz etmeli hem de kalıcı öğrenmelisiniz. Bunun için de hem işitme hem görsel öğrenme tekniklerini öğrenmeniz gerekir. Her kelimeyi sesli bir şekilde söylemeli, bunu daha sonra kâğıda yazmalısınız. Kalıcı hale gelen bilgilerinizi sınavlarda doğru kullanabilmek için de sürekli olarak testler çözmeniz gerekir.

Sitemizde İngilizce 5. sınıf testleri oldukça fazladır. Bu testler boşluk doldurma, çoktan seçmeli şekilde hazırlanan testlerdir. Online olarak çözeceğiniz testler sayesinde hem okul hem de kurum sınavlarına rahatlıkla hazırlanabilirsiniz. Testler her ünitenin farklı konularına yönelik olarak düzenli şekilde hazırlanmıştır. Böylece bir konuyu çalışıp bitirdikten sonra konu testini çözerek bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.

Yeni Müfredata Uygun 5. Sınıf İngilizce Testleri ve Soruları Çözün

İngilizce diline her alanda ihtiyaç duyulması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından müfredata konulan ve öğrencilerin eğitim hayatları boyunca eğitim alacakları zorunu derslerden birisidir. Ortaokul 8.sınıf sonunda merkezi olarak yapılan LGS sınavlarında İngilizce dersinden de sorular sorulmaktadır.

Bu yüzden öğrencilerin İngilizceyi öğrenmeleri hem sınav başarısına katkı sağlayacak hem de İngilizce dil bilgisi gerektiren alanlarda eğitim almanın kapısını aralayacaktır. Yabancı dil öğrenmek, birçok kişi için zorlayıcı olsa da planlı ve programlı çalışılması, not tutulması, periyodik olarak tekrarlar yapılması ve özellikle derslerde anlatılan bilgilerin pekiştirilmesi amacıyla test sorusu çözülmesi halinde İngilizce kolaylıkla öğrenilebilir. Sitede yer alan uzman eğitmenler tarafından hazırlanan testleri çözerek başarılı olabilirsiniz.